Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
117

İNDİRME
23

SESLİ DİNLEME
1
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
DEMİRCİ KAYMAKAMI İBRAHİM ETHEM BEY VE DEMİRCİ AKINCILARI

2016 - İsmail OĞUZ,Nurettin GÜLMEZ - https://doi.org/10.18026/cbusos.12482

Özet:İbrahim Ethem Bey, Milli Mücadele’nin başında Ankara Hükümeti’nce Demirci’ye kaymakam olarak atanmıştır. Yunan işgal bölgesine sınır ve işgal tehdidi ile karşı karşıya olan Demirci’de, Kaymakam İbrahim Ethem Bey, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin otoritesini bu bölgede tesis etmek üzere Demirci Akıncıları adlı bir örgütlenme gerçekleştirmiştir. Bu teşkilat yaklaşık 1,5 yıl Yunan işgal kuvvetleri ile gerilla harbi icra etmiştir. Bu çalışmada, Demirci Kaymakamı İbrahim Ethem Bey’in oluşturduğu ve yönettiği Demirci Akıncıları adlı teşkilat incelenmeye çalışılmıştır.

Bu Yayına Atıf Yapanlar