Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
9

GÖRÜNTÜLEME
67

İNDİRME
40

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
PROBLEME DAYALI ÖĞRENMENIN 10. SINIF “KARIŞIMLAR” ÜNITESINDE ÖĞRENCI BAŞARISI, TUTUM VE MOTIVASYONA ETKISININ İNCELENMESI

2013 - Yusuf Ay,Cengiz TÜYSÜZ,Mesut KUŞDEMİR - https://doi.org/10.12973/nefmed207

Özet:– The main purpose of the research was to study how problem based learning model affected students’ achievement, attidute and motivation in Chemistry Lesson the unit of “Mixtures”. In the study, semiexperimental design with pretest-posttest control group was used. The sample of the research was 52 students who were the 10th grade students in 2009-2010 academic year spring semester. The students were divided into two groups as treatment and control groups according to random sampling method. The unit was taught with problem based learning in the treatment group, but in the control group traditional method was used in the same unit. The classes were implemented during 9 weeks in both groups. An Achievement Test, a Chemistry Attitude Scale , Motivation Scale and Student Interview Forms were used as data collection tools. At the end of the study, it was found out that there was significant difference between the treatment and control groups in view of achievement, attitude and motivation in Chemistry course in favour of the treatment group. In addition to this, students could have positive attitude towards Problem Based Learning and group study

Anahtar Kelime:Probleme Dayalı Öğrenme, Karışımlar, Başarı, Tutum, Motivasyon, Kimya Eğitimi

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.