Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 1
Görüntüleme 65
İndirme 29
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
The Monetary Transmission Mechanism and The Effectiveness Of The Credit Channel: The Case Of Turkey
Yazar:  
Yıl:  
2016
Özet:

In this study, the monetary transmission mechanism and the effectiveness of the credit channel have been analyzed. According to the analysis results, the most important instrument in the applications of the monetary policy in Turkey is variable interest rates. Interest rates are the most significant main effectives for all other variables and they influence the total deposit, the total credits and the size of the total security. While an increase in deposits raise the size of loanable fund by banks,an increase in credits influences the industrial production index positively. It has been concluded that an increase in industrial production depends on the volume of the banks’ credit, whilst has been is determined that credits mostly depend on loanable funds and deposits held by banks. When the first 2 periods are disregarded, it was determined that the bank lending channel has been operating in Turkey. 

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler