Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
3

GÖRÜNTÜLEME
58

İNDİRME
48

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
KKTC’DE OKUTULAN TÜRKÇE DERS KITAPLARININ DEĞERLER EĞITIMI ÜZERINDEN İNCELENMESI

2017 - H. Özgür İnnalı,Ahmet Pehlivan,İ. Seçkin Aydın -

Özet:ÖZ: Bu araştırmanın amacı KKTC’de okutulan Türkçe ders kitaplarında yer alan metinlerin değerler eğitimi açısından incelenmesine dayanmaktadır. Nitel araştırma yöntemine bağlı olarak içerik çözümlemesi yapılan çalışmada, KKTC’de 2015-2016 öğretim yılında ilkokul 1-5. sınıflarda okutulan Türkçe ders kitapları yer almıştır. Veriler, ders kitaplarında yer alan metinlerden seçilmiştir. Schwartz (1992) ile Kuşdil & Kâğıtçıbaşı (2000) tarafından ifade edilen değer tiplerine bağlı kalınarak bu değerlerin metinlerde yer alma durumları incelenmiştir. Araştırma değer kategorileri altındafazla evrenselcilik değerinin kullanıldığı görülmektedir. Bunu sırasıyla güvenlik, başarı, gelenekselcilik, özyönelim, uyma, güç, uyarılım ve hazcılık değerleri izlemiştir. Anahtar sözcükler: değer, değer eğitimi, kktc, türkçe ders kitapları

Anahtar Kelime:değer, değer eğitimi, kktc

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.