Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME 12
İNDİRME 6
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Mehmet Âkif Ersoy’da Düşünce-Eylem İlişkisi / The Relation Between Idea and Action In The Thougts Of Mehmet Akif Ersoy
Yazar:  
Yıl:  
2016
Kurum:  
Atatürk Üniversitesi
Özet:

Mehmet Akif Ersoy is one of the most important figures of modern Turkish thought. Âkif has strruggled to regive a mission lost to Muslim societies. He wants to scatter ignorance clouds on the societies of muslim and according to him, this will not be realized without returnig to the Qur’an. Âkif wants to train a dynamical man in the societies of Islam. In this article we will try to analysize the thoughts of Mehmet Akif Ersoy on the subject.

Anahtar Kelimeler:

Âkif, religion, thinking, resignation, imagination, action, dynamic man, static man, ignorance

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler