Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
15

İNDİRME
9

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
MİLASLI İSMAİL HAKKI’NIN (1870-1938) KUR’ÂN TERCÜMESİNE DÂİR BİR RİSÂLESİ: “KUR’ÂN TERCÜME EDİLEBİLİR Mİ? VE YENİ VÂDÎDE FÂTİHA TERCÜME VE TEFSÎRİ”

2013 - Ercan ŞEN -

Özet:In this study, although the main profession of the doctor of medicine, which a man of ideas itself in religious matters raised, that many works in this field, pointed out that the views of the translation of the Qur'ân as well as translation and exegeses of tractate containing Fatiha, introduced and have been evaluated. In this tractate in generally, important findings related to the translation of the Qur'ân is given, also in the context of exegesis besmele and Fatiha, has been pointed out which of the Qur’an contains original and comprehensive moral principles.

Anahtar Kelime:Qur’ân, translation, tractate, language, meaning, ethics

Bu Yayına Atıf Yapanlar