Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 9
Görüntüleme 69
İndirme 46
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Özel Öğreti̇m Kurumlarinda Görev Yapan Öğretmenleri̇n 6. ve 7. Sinif Sosyal Bi̇lgi̇ler Öğreti̇m Programi ve Programin Uygulanmasina Yöneli̇k Görüşleri̇
Yazar:  
Yıl:  
2011
Özet:

ABSTRACT Nowadays, This study investigates the opinions of the social studies teachers employed in private education institutions regarding the changes of 6th and 7th grade social studies curriculum, its applicability and application process. Investigating the statistical differences between the demographic features of the teachers and the teachers opinions on the program and its applications constitute another objective of the study. The research results suggested that the social studies teachers had quite positive opinions about the program change, content, competence, applicability, and application process. However, the needs for a long-standing program, realizing the necessary changes in the application process, preparing the necessary background before an education reform were addressed by the teachers. Moreover, opinions of the social studies teachers revealed that the time allocated for social studies courses, attainments, and application of assessment and evaluation methods are among the most critical issues that should be mitigated. Keywords: 6th and 7th grade social studies curriculum, teachers' opinions, social science education

Anahtar Kelimeler:

6 ve 7. sınıf sosyal bilgiler programı, öğretmgörüşleri, sosyal bilgiler eğitimi

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler