Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Görüntüleme 68
İndirme 41
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Fi̇nansal Parçalanmanin Banka Kredi̇ Kanali Üzeri̇ndeki̇ Etki̇si̇: Euro Bölgesi̇ Örneği̇
Yazar:  
Yıl:  
2016
Özet:

Finansal ve reel sektörü birbirine bağlayan banka kredi kanalı önemli parasal aktarım mekanizmalarından biridir. Bankacılık ağırlıklı finansman sistemi olan Euro bölgesinde finansal kriz sürecinde ilk kez ortaya çıkan finansal parçalanma, banka kredi kanalının işleyişini olumsuz etkileyerek reel ekonominin iyileşmesini engellemiştir. Bu çalışmada, Euro bölgesindeki finansal parçalanmanın banka kredi kanalının işleyişini nasıl bozduğu açıklanmış ve bunun onarılması için alınan geleneksel olmayan para politikası önlemlerinin neler olduğu analiz edilmiştir.

Anahtar Kelimeler:

Banka Kredi Kanalı, Finansal Parçalanma, Euro Bölgesi

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler