Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
11

İNDİRME
11

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
“SHE LIKE IT" BUT SHOULD WE STANDARDIZE ELF?

2013 - Mehmet KANIK -

Özet:Abstracten Kimi araştırmacılar lingua franca olarak İngilizcenin betimlenmesini istemekteler ki bu da onun standartlaştırılmasını istemeyle sonuçlanacaktır. Ancak, lingua franca olarak İngilizcenin standartlaştırılmaması gerekmektedir. Öncelikle, İngilizce mevcut lingua franca durumuna ana dil İngilizcesinin öğretilmesiyle ulaşmıştır. İkinci olarak, lingua franca İngilizcesinin bir diyalekt olarak geliştiğini iddia edecek düzeyde betimlemeler yoktur. Ayrıca araştırmalar İngilizce öğreten ve öğrenenlerin anadil İngilizcesi öğrenme eğiliminde olduklarını göstermektedir. Son olarak, bazı yorumcular kimi öğrencilerin lingua franca boyutlu bir İngilizceyi öğrenmek isteyebileceğini söylemekteler ancak günümüzde dil eğitimine erken yaşlarda başlanıyor olması genç öğrencilerin böyle bir karar alma olgunluğuna erişmiş olmasını güçleştirmektedir. Sonuç olarak, lingua franca olarak İngilizceyi standartlaştırmaya gerek yoktur.

Anahtar Kelime:"> Submission » DergiPark Toggle Navigation

Bu Yayına Atıf Yapanlar