Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 4
Görüntüleme 27
İndirme 19
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Kamp Yaşantisi ve Engel Akti̇vi̇teleri̇n Katilimcilarin Öz-Etki̇li̇li̇k Algilarina Etki̇si̇
Yazar:  
Yıl:  
2014
Özet:

Abstract enThe aim of this study was to determine the effect of different life experiences -camp life and the high and low rope tracks activities -on the perception of self-efficacy.86 volunteers participated in the study. The average age of participants was 21.31 ± 1.39 years. This study was done as pretest-posttest control group with quasiexperimental model and the data were collected using Self-Effectiveness-Efficacy Scale. It was determined that the camp activity and the content of it had no significant effect on the independent variable of gender (p>0.05), but had a significant positive effect on the participants' self-efficacy perceptions (p<0.05).As a result, it could be said that the whole camp life and activities created with rope trails have positive impact on perceptions of the participants’ self-efficacy.

Anahtar Kelimeler:

"> Submission » DergiPark Toggle Navigation

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler