Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 9
 Görüntüleme 98
 İndirme 26
Lotus Çiçeğinin Farklı Kültürlerdeki Önemi ve Peyzaj Tasarımında Kullanımının İrdelenmesi
2017
Dergi:  
Uluslararası Uygur Araştırmaları Dergisi
Yazar:  
Özet:

Lotus sp. görünümü, rengi ile ilgi çekici bir çiçektir. Peyzaj tasarım uygulamalarında kullanıldığında mekanda çok güzel bir görünüm sağlar. İlk çağ Mısır uygarlığında Firavun saraylarında, sütün başlarında uygulanırdı, bu sütün başlarına da Lotiforn denilirdi. Çalışmada Lotus çiçeğinin geçmişten günümüze farklı kültürlerdeki yeri incelenerek, Lotus’sun özellikleri ortaya konulacaktır. Peyzaj tasarımında kullanımı ile ilgili bilgiler verilecek ve öneriler getirilecektir.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Uluslararası Uygur Araştırmaları Dergisi

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 217
Atıf : 1.139
2022 Impact/Etki : 0.04
Quarter
Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q4
486/509

Uluslararası Uygur Araştırmaları Dergisi