Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
6

İNDİRME
8

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
SAHÂBE'NİN İSLÂM TEŞRİİNİN OLUŞMASI VE ANLAŞILMASINDAKİ KONUMU (SAFVÂN B. MUATTAL ÖRNEĞİ)

2013 - Ali Çolak -

Özet:In this article, upon standing briefly on the concept of Sahâbe and the degrees of Sahâbe, the function of Sahâbe during the formation of Islam will be mentioned. This will be examined in two parts which are in terms of Quran and Hadith. All the Sahâbes do not hold the same degrees. A Sahâbe who lived close to the Prophet (pbuh) and learned some of the principles of Islam directly from Him (pbuh) has been chosen as an example in this study, not a Sahâbe who saw the Prophet once in his lifetime. As Safvân b. Muattal has these qualifications, the subject will be studied through his example.

Anahtar Kelime:Sahâbe, Hadith, Safvân b. Muattal, Ifk Incident, Legislation.

Bu Yayına Atıf Yapanlar