Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
2

GÖRÜNTÜLEME
18

İNDİRME
11

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
İNSAN HAKLARI BELGELERI VE MEVCUT ÇELIŞKILER

2013 - Mehmet ÇETİN -

Özet:Kent İnsan Hakları denildiğinde ilk olarak bir insanın engellenemez ve dokunulamaz hakları, yani doğuştan gelen; eşit, özgür ve onurlu bir yaşam sürme hakları akla gelmektedir. İlk ortaya çıkışından günümüze kadar evrilerek modern halini alan İnsan Hakları, bugün birçok yazılı belge, sözleşme ve hatta kuruluşlarla korunmaya çalışmaktadır. Fakat bağlayıcı sözleşmeler ve yaptırımlara rağmen İnsan Hakları ihlalleri çok sık görülmektedir. Bu çalışma ile, dünya genelinde olan güncel İnsan Hakları ihlalleri ışığında, yapılan çalışmalarla ortaya çıkan sonuçların çelişkilerine dikkat çekilmek istenmektedir.

Anahtar Kelime:İnsan Hakları, Eşitlik, Özgürlük, Hak İhlalleri

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.