Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 86
 İndirme 38
 BookCites İndeks 2
The Antecedents Of Procrastination Behavior: Personality Characteristics, Self-esteem and Self-efficacy
2016
Yazar:  
Özet:

This study aims to investigate some antecedents of procrastination behaviors of employees. Within the literature, studies suggest that some individual factors lead employees to procrastinate their jobs at another time. Therefore, big five personality characteristics, selfesteem and self-efficacy are considered as predictors of procrastination behaviors within the scope of the study. For this purpose, the data which were collected from 300 employees from hospitals by the survey method were analyzed using the structural equation modelling. The results of the study indicate that two personality characteristics of big five which are addressed as conscientiousness and neuroticism have a significant effect on procrastination behaviors of employees. In other words, while employees’ conscientiousness level has a negative effect on procrastination behavior; neuroticism level has a positive effect on procrastination behavior. However, extraversion and agreeableness have no significant effect on procrastination behavior. In addition, employees’ self-esteem levels have a positive and significant effect on procrastination behavior; whereas self-efficacy beliefs have negative and significant effect on procrastination behavior

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler