Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
25

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
AVRUPA BIRLIĞI BANKACILIK SEKTÖRÜNDE FINANSAL STRESIN DEĞERLENDIRILMESI: PANEL-VAR YAKLAŞIMI

2012 - Onur ALTIN -

Özet:In this study, financial stress assesment of European Union (EU) Banking Sector had been achieved by fulfiling VAR analysis using Panel data set belong to EU countries called EU-19 group. To fulfil more consistent estimation, sample consist of EU-19 countries has divided two identical panel data group called “low-risk A” and “high-risk B” according to their S&P credit rating scores. Estimation results show that financial stability indicators defined in the study (such as Z-Score, Net Interest Margin and ROE) explained mainly by GDP. Besides strong evidence about that shock rises in credit deeping and international debt issues of studied EU countries affect negatively on financial stability indicators in the long term had been reached except for evidence about ROE in Group B countries.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.