Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
19

İNDİRME
13

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
KALIN, FETULLAH. RUDOLF OTTO'DA DIN, KUTSALLIK VE MISTIK TECRÜBE. İSTANBUL: ÖTÜKEN NEŞRIYAT, 2014.

2017 - Hilal Fil -

Özet:Almanya doğumlu ve Protestan bir Teolog olan Rudolf Otto tarafından ele alınan pek çok eser vardır; bu eserler başta İngilizce olmak üzere bir çok dile çevrilmesine rağmen; ülkemizde 2014 yılında Sevil Gatfari’nin Türkçeye aktarmış olduğu Otto’nun Das Heilige (Kutsala Dair ) isimli kitabı hariç herhangi bir çeviri kitabı bulunmamaktadır. İşbu hal ele alacağımız eser için Otto’nun Das Heilige (The Idea Of Holly  )ve  West – Östliche Mystik (Mysticism East and West) başta olmak üzere Naturalism and Religion, The Original Gita gibi kendi kitaplarının İngilizceye çevrilmiş nüshalarından istifade eden yazar, Otto’yu bu kavramlar bağlamında ele alarak kitaplarına dair de fikir edinmemiz açısından önemli bir adım atmıştır.

Anahtar Kelime:Din,Kutsal,Mistik Tecrübe

Bu Yayına Atıf Yapanlar