Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI 2
GÖRÜNTÜLEME 22
İNDİRME 19
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Factors Related To Instructional Leadership Perception and Effect Of Instructional Leadership On Organizational Variables: A Meta-Analysis
Yazar:  
Yıl:  
2016
Özet:

In this meta-analysis, effects of teacher characteristics on instructional leadership perceptions and some organizational variables is tested. Findings of the total of 67 independent studies are gathered in the metaanalysis which represents a population of 36,756. According to the findings of this meta-analysis performed by using random effects model; while task type, school level and type have effect on instructional leadership perception, gender and branch of the teachers have no effect. Besides, it is discovered in this meta-analysis that instructional leadership has medium-level effect on some organizational variables. According to the analysis results, the most reliable scale for measuring instructional leadership is found to be ‘Instructional Leadership Behaviors of School Administrators’ scale developed by Şişman.

Anahtar Kelimeler:

Instructional leadership, Organizational variable, Meta-analysis, Standardized mean difference

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler