Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
14

İNDİRME
9

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
PATTERNS OF PHYSICS REASONING IN FACE-TO-FACE AND ONLINE FORUM COLLABORATION AROUND A DIGITAL GAME

2015 - Grant Van Eaton,Douglas Clark,Blaine Smith - https://doi.org/10.18404/ijemst.10740

Özet:Students playing digital learning games in the classroom rarely play alone, even in digital games that are ostensibly “single-player” games. This study explores the patterns of physics reasoning that emerge in face-to-face and online forum collaboration while students play a physics-focused educational game in their classroom. We observed five increasing levels of explicit articulation of physics reasoning across interactions in the face-to-face and online forum interactions.  Additionally, we found that students were much more likely to explicitly articulate formal physics reasoning in their online forum interactions than they were in their face-to-face interactions. We discuss multiple possible explanations for these patterns of articulation in terms of differences in timing of interactions, affordances of medium, classroom scripts, and social norms. The findings and discussion extend our understanding of the structuring and contributions of peer interactions to student learning in digital learning environments in the classroom.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.