Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
59

İNDİRME
31

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
OTISTIK BOZUKLUK GÖSTEREN ÇOCUKLARDA BIR MÜDAHALE YAKLAŞIMI: SU İÇI ETKINLIKLER

2012 - Mehmet Yanardağ,İlker Yılmaz - https://doi.org/10.20489/intjecse.107937

Özet:Autistic disorder, a developmental disorder that appears during the first three years of life and is characterized by communication problems, social interaction deficits and repetitive/ restricted interests and behaviors. Although a diagnosis criterion of autistic disorders does not involve restrictions to cover sensory, perception, and motor skills, studies and observations indicated that some of the children with autistic disorder had delay for motor development, lower in physical performance and activity level, and differences in response process to the sensory stimulus than children without autistic disorder. Aquatherapy is utilized to improve physical performance, regulate to sensory stimulus, and providing social integration as intervention for children in literature. However, although these useful effects, aquatherapy not supplied enough to children with autistic disorder, and it is observed that family, teachers and other specialists have some difficulties about performing it. This study focuses on the usefulness of the aquatherapy, adopted measures and teaching strategies, examples of aquatic program and plays for different age groups and safety issues during activities.

Anahtar Kelime:autistic disorder, aquatherapy, play, adaptation

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.