Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
15

İNDİRME
8

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
İNGILIZCE ÖĞRETMEN ADAYLARININ ALGILANAN KONTROLÜ İLE ALGILANAN ÖZ YETERLIKLERI ARASINDAKI İLIŞKI ÜZERINE BIR ÇALIŞMA

2010 - Sevinç ERGENEKON EMİR -

Özet:Algılanan kontrol bireylerin hedeflerine ulaşmaya yönelik inançlarını, algılanan öz yeterlik ise bu amaçlara ulaşmada gösterdikleri performanslarına yönelik düşüncelerini kapsamaktadır. Algılanan kontrol ve algılanan yeterlik kişilerin amaçlarına ulaşmasında önemli rol oynadığından, bu çalışma Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Programında okuyan öğrencilerin algılanan kontrol ve algılanan öz yeterliklerini saptamaya ve bu ikisi arasında bir bağlantı olup olmadığını ortaya çıkarmaya yönelik hazırlanmıştır.

Anahtar Kelime:Algılanan yeterlik, algılanan kontrol, öğretmenlik davranışları.

Bu Yayına Atıf Yapanlar