Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 9
Görüntüleme 114
İndirme 50
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
4. Sınıf Sosyal Bilgiler Dersi Öğretim Programı Hakkında Öğretmen Görüşlerinin Değerlendirilmesi (Erzincan Örneği)
Yazar:  
Yıl:  
2011
Özet:

The aim of this study was to determine of teacher opinions relating to curricu- lum of fourth grade of primary school social studies curriculum and to find out any differences their opinions taking into account their some features. Data were ob- tained from 150 primary school teachers who served in Erzincan province. The personal information form and curriculum evaluated form that developed by the re- searchers was to collect data. Primary schools teachers was evaluated the curriculum as to objectives, content, teaching processes, measurement and evaluation with all over the curriculum. Primary school teachers were evaluated the social studies curri- culum generally well. Teachers opinions relating to curriculum were not differ con- nect with gender and working place, but some opinions relating to sub-dimensions were differ connect with seniority, to attend the course and program review.

Anahtar Kelimeler:

curriculum, primary school fourth grade, social studies, teacher opinions.

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
2011