Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME 29
İNDİRME 21
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Mehmet Âkif Ersoy'un Safahat Adlı Eserinde Batı Medeniyetini Olumlayıcı Yaklaşımlar
Yazar:  
Yıl:  
2014
Özet:

Mehmet Âkif Ersoy addressed the Western civilization and Western fact with care in his literary work “Safahat” comprising seven books; He pointed out the importance and necessity of Westernization in the social and political environments where “Westernization” and “civilization” concepts of 19th Century are considered to be included in the equivalence principle. According to Akif, Westernization is an important development that should be realized on a national ground by taking cultural, traditional and historical features of Turkish society into consideration. In this article, the affirmative approach of the author to Western civilization will be analyzed by taking his literary work Safahat as the center of the issue

Anahtar Kelimeler:

Mehmet Âkif Ersoy, Batılılaşma, İslâmi Rasyonalizm, Safahat

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler