Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Görüntüleme 69
İndirme 1
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Parasal Aktarım Mekanizması: Türkiye’de Banka Kredi Kanalı
Yazar:  
Yıl:  
2013
Özet:

This paper analyzes empirically the validity of the bank lending channel in Turkey. Using data for the period 1990:1-2012:4, firstly the monetary shocks are obtained and then through VAR methodology relationships between remains of these shocks, bank lending and industrial production index are analyzed. The study finds out that bank lending more quickly reaction to shocks arising from the interest rate, the response of industrial production to bank lending and monetary shocks to be delayed. Additionally, there is a unilateral relationship from monetary policy shocks to bank loans, a two-way relationship between bank lending and industrial production. These results indicate that monetary policy affects the availability of bank credit in Turkey and bank lending channel works.

Anahtar Kelimeler:

banks,credit,VAR analysis,interests,monetary policy,monetary shock

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler