Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
6

GÖRÜNTÜLEME
90

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
TEYITLI (KARŞILIKLI, BLOKE) ÇEK

2013 - Ahmet TAMER -

Özet:Since cheque is a means of payment, in terms of holder it creates a justified expectation that the cheque has provision and will be paid. However, there is no a definite guarantee that cheque has provision and will be paid. Because, when the cheque is presented in case there is no or inadequate provision at the account, the bank does not have any liability against to holder. This revealed the confidence-building statements of banks similar to acceptance in the bill of exchange. Thus, it has been come to order that the bank make a commitment concerning cheque amount will paid after drawing cheque on the application of both to the drawer and holder. Certification of the cheque by the bank makes the bank liable against to holder from the cheque amount without regard to provision is available or not. However, this liability is not arising from the exchange commitment, but it is arising out of the general provisions.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.