Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
50

SESLİ DİNLEME
5
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
KOSOVA CUMHURİYETİ İSLAM BİRLİĞİ VE KURUMLARI

2016 - Muhamed Ahmetaj -

Özet:Institutionalization of Islam with the Hijrah is not an instant development. Thus it represents a gradual developing structure that aimed to respond to the needs of the society. Islamic institutions in Kosovo throughout the history, like other Muslim organizations in the Islamic world, have provided service for the society regarding conditions and means of the time. This study mainly focuses on foundation, recent situation, publications, media organs and activities of Islamic Community of Kosovo by outlining organizations of Kosovo Muslims from Ottoman to modern-day.

Anahtar Kelime:Islamic Community of Kosovo,Alauddin Madrasah,Faculty of Is-lamic Sciences,Activities of Media Organs

Bu Yayına Atıf Yapanlar