Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
10

GÖRÜNTÜLEME
41

İNDİRME
38

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
İLETTIĞI DEĞERLER AÇISINDAN İLKOKUL TÜRKÇE DERS KITAPLARINDAKI METINLER ÜZERINDE İNCELEMELER

2016 - Rabia YILAR -

Özet:Kültürün korunması, geliştirilmesi ve devamının sağlanması, eğitiminönemli görevleri arasındadır. Eğitimde kültürü tanıtma ve sevdirmenin yolu, daha çok edebî eserlerden yardım almaktan geçmektedir. Yetişmekte olan gençliğe okutulacak edebî eserlerin niteliği bu açıdan önemli bir işleve sahiptir. Kültürün aktarılmasını sağlayan okullarda, yetişen bireylerin algı ve anlam dünyasının oluşmasında, ders kitapları ve metinler önemli bir yer tutmaktadır. Öğrenme ve öğretme sürecini etkileyenönemli eğitim materyali olduğu göz önüne alındığında ders kitaplarının incelenmesi gerekliliğinin önemi anlaşılmış olacaktır. Bu çalışmada, 2014-2015 öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okutulan ilkokul 1,2,3,4. Sınıf Türkçe ders kitaplarındaki metinler, tarama modeli ile incelenerek, ilettiği değerler ortaya konulmaya çalışılmıştır. Ayrıca çalışmada, metinlerde yer verilen değerler karşılaştırmalı olarak incelenmiş, çeşitli yorum ve önerilerde bulunulmuştur. 

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.