Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 21
Görüntüleme 57
İndirme 34
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
İlköğretim Birinci Kademe Sosyal Bilgiler Öğretim Programının Uygulanabilirliği
Yazar:  
Yıl:  
2011
Özet:

The aim of the study is to investigate applicability of social studies curriculum from the teachers’ points of views. The knowledge, skills and values in the curriculum are supposed to be taught through activities that are designed to engage students actively in learning process. The study employs a survey research model. The data is collected through a questionnaire developed by the researchers. The subjects of the study were all the classroom teachers, 178 teachers, who were teaching to primary 4th-5th grade students. The questionnaire consisted of three parts. The first part intended to collect demographic data. The second part was about teachers views on the curriculum. The final part included questions about specific activities. The data was subjected to percentage, frequency, mean, standard deviation, t test and F test analysis in SPSS. The analysis of the data shows that teachers have positive opinions on both general structure and applicability of the curriculum.

Anahtar Kelimeler:

Social Studies, Constructivism, Activities, Attainments targets

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler