Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 5
 Görüntüleme 126
 İndirme 71
 BookCites İndeks 1
Alman Tüketi̇ci̇leri̇n Türk Mali Satin Alma Ni̇yetleri̇: Ülke İ̇maji ve Tüketi̇ci̇ Etnosentri̇zmi̇ni̇n Etki̇leri̇ Üzeri̇ne Bi̇r Araştirma
2014
Yazar:  
Özet:

Considering Turkey’s current position and future goals, to remain competitive in the international markets, consumer attitude towards Turkish products should be understood. This study aims to increase available knowledge about factors which contribute to attitude of consumers at international market towards products produced in Turkey. Fort his aim, the study focuses on analyzing the effect of Turkey image of consumers in German market, one of the most important foreign markets for Turkey, and consumer ethnocentric tendency on their intention of purchasing Turkish goods. Within this scope, a survey study was carried out on 405 consumers in 4 different cities of Germany. Analyses revealed that the beliefs of German consumers about development level and labor quality of Turkey influence their attitude towards Turkish products. Results also show that German consumers who have high ethnocentric tendency make rather negative evaluations about workmanship, design, durability of Turkish goods. All findings of study were discussed in details and suggestions were provided for future studies

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler