Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI 35
GÖRÜNTÜLEME 42
İNDİRME 25
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Toplumsal Bir Hastalık: Sosyal Kaytarma
Yazar:  
Yıl:  
2013
Özet:

Managers have always searched some ways to improve performance of workers and effectiveness of organizations. Presently, it’s getting more important to prevent performance loss under intensely competetive and dynamic circumstances. Since team work has become more weighty in organisations, it has been a necessity for managers to cope with social loafing. Social loafing is the tendency for individuals to expend less effort when working collectively than when working individually. In this study, the literature about definition, content, background, development, reasons and antecedents of social loafing concept are summarized and argued; finally suggestions are offered for reducing social loafing in organisations.

Anahtar Kelimeler:

Social Loafing, Social Impact, Collective Effort Model, Evaluation Potential

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler