Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 2
 Görüntüleme 13
 İndirme 11
Oks Coğrafya Sorularının İlköğretim Coğrafya Konularına Göre Dağılımının İncelenmesi
2007
Dergi:  
Marmara Coğrafya Dergisi
Yazar:  
Özet:

Araştırmada, son 10 yıla ait OKS coğrafya sorularının ilköğretim coğrafya konularına göre dağılımının incelenmesi amaçlanmıştır. Ayrıca Sosyal bilgiler programındaki coğrafya konuları ile OKS coğrafya sorularının ağırlıkları karşılaştırılmıştır. Ders programındaki coğrafya konuları ile OKS coğrafya sorularının dağılımlarında bazı uyumsuzluklar dikkati çekmektedir. Örneğin coğrafi konum konusunun OKS’deki ağırlığı programdaki ağırlığının yaklaşık 5 katıdır. “Türk Dünyası ve Yurdumuzun komşuları” konusuna programda coğrafya konuları içinde ayrılan pay %19,5 olmasına rağmen bu konuyla ilgili olarak OKS’de son 10 yılda hiç soru sorulmamıştır. Diğer sonuçlar araştırmada detaylı olarak açıklanmıştır.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler