Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME 24
İNDİRME 18
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Örgütlerde Vitamin Eksikliği: Yükseköğretim Kurumlarında Şikayet Memurluğu Bulundurmanın Önemi
Yazar:  
Yıl:  
1998
Özet:

Çalışma yönetiminin örgütün etkililiği ve gelişimi açısından oynadığı rolün bilincinde olan örgüt yöneticileri, çatışmaya neden olan sorunların teşhisi ve etkili şekilde yönetilebilmesi için, örgütlerinde, olumlu çatışma ortamları yaratmaya özen göstermektedirler. Sorunların rahatlıkla dile getirilebildiği, bireyler ve örgüt yararına olacak şekilde çözümler arandığı ve ortak kararlar alınabildiği olumlu çatışma ortamları yaratmanın etkili yollarından birisi de, örgütlerde “şikayet memurluğu” denen birimler oluşturmaktadır. Özellikle, eğitim kurumları gibi demokratik ve esnek yapı özelliği gösteren örgütlerde, şikayet memurluğu mekanizması çok yararlı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler