Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
25

İNDİRME
25

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
KARŞILAŞTIRMALI HUKUKTA ESKI VE YENI

2019 - Esin Örücü,Nurcan Yılmaz Özel - https://doi.org/10.26650/ihid.644409

Özet:After considering the historical development of comparative law, this paper will discuss what classical comparative law provided for an understanding: the old. It will then look into multi-disciplinary approaches that have crossed the horizon of modern day comparative law looking at dynamic systems, orders, normativities, hybridities and contexts: the new. In this context, the paper will consider the extension of methodology in these postmodern developments: deeplevel comparative research, critical comparative research, socio-legal methodology, global comparative law and finally numerical analysis. Considering also implicit comparative law, the question will be: where do we go from here?

Anahtar Kelime:Historical Development of Comparative Law, Functional Equivalence, Context, Legal Culture, Critical Comparative Research, Socio-Legal Methodology, Numerical Comparative Law

Bu Yayına Atıf Yapanlar