Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI 3
GÖRÜNTÜLEME 45
İNDİRME 31
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Air Conditioner Selection Problem With Copras and Aras Methods
Yazar:  
Yıl:  
2016
Özet:

Installing the most suitable heating and cooling systems to the offices for the firms is one of the important decisions to be made because of the energy efficiency and working conditions. This decision requires the selection of the proper air conditioner considering several conflicting factors. Soit can be handled with the Multiple Criteria Decision Making (MCDM) methods. In this paper COPRAS (COmplex PRoportional ASsessment) and ARAS (Additive Ratio ASsessment) methods are used to reach a solution for the air conditioner selection problem in the literature. Air conditioner alternatives are ranked by using these two methods and also the results are compared

Anahtar Kelimeler:

air conditioner selection, COPRAS method, ARAS method

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler