Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME 218
İNDİRME 72
SESLİ DİNLEME 1
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
“modern Ortadoğu Tarihi” İsimli Kitap İncelemesi
Dergi:  
Takvim-i Vekayi
Yazar:  
Yıl:  
2019
Özet:

Ortadoğu Coğrafyası konumu itibariyle geçmişten günümüze birçok önemli olayın meydana geldiği stratejik öneme sahip bir yerdedir. Yazarın da eserinde belirttiği üzere Ortadoğu: ‘’Batıda Mısır’dan doğuda İran’a, kuzeyde Türkiye’den güneyde Arap Yarımadası’na kadar olan bölgeyi anlatmak amacıyla kullanılmıştır.’’ Görüldüğü üzere Ortadoğu sadece kendi içerisinde gelişmelerin meydana geldiği bir yer değildir. Ortadoğu’da yaşanan tüm gelişmeler ve olaylar doğrudan veya dolaylı olarak ta çevre coğrafyalarda yer alan devletleri de etkilemektedir. Kaleme alınan bu eser de 18. Yüzyıldan 21. Yüzyıla kadar Ortadoğu’da meydana gelen olayları siyasi, sosyal, kültürel, ekonomik ve askeri boyutlarıyla ele alan çok yönlü ve çok kapsamlı bir çalışma olarak karşımıza çıkmaktadır.

Anahtar Kelimeler:

Modern Ortadoğu Tarihi, Kitap İncelemesi, Mehmet Harmancı

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler