Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 1
Görüntüleme 67
İndirme 44
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Televi̇zyon Programlari Yapimciliği Sektöründe Tükenmi̇şli̇k
Yazar:  
Yıl:  
2015
Özet:

Purpose of this study is to understand whether burnout levels of employees in program production at television change or not according to some of their socio-demographic characteristics. In this aim, three Unions; Actors Union, Cinema Employee Union and Script Writers Association that were chosen according to mass sampling accepted to participate in the study In this way, 510 employees working in the television industry the sample of this study. In data collection process, personal information form was used in addition to Maslach Burnout Inventory. In this study, sector employees reported high levels of emotional exhaustion, depersonalization and personal accomplishment. Further, results shows that the emotional exhaustion level of employees differentiate according to variables of education, duty definition, working hours, income, social security and project task and as for depersonalization sub-dimension, it differentiate in terms of marital status, working years, working hours, income, social security and working unit. And for personal accomplishment, it differentiate in terms of working years, working hours and, social security.

Anahtar Kelimeler:

Burnout, Emotional Exhaustion, Depersonalization, Personal Accomplishment, Television Program Produc

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler