Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 5
Görüntüleme 185
İndirme 59
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Sağlik Okuryazarlik Düzeyleri̇ni̇n Beli̇rlenmesi̇ ve Hasta Heki̇m İli̇şki̇si̇ni̇n Değerlendi̇ri̇lmesi̇
Yazar:  
Yıl:  
2015
Özet:

Health literacy is a culture-building ability which improves and supports the skills relating to understand health information, use actively medical advices and provide good health level, reach information and services to protect health and take advantage of health system. The aim of this study is to determine the level of health literacy of patients, their opinions about the relations of patient and physician and the impact of health literacy on patient-physician communication. The research is a descriptive and cross-sectional field study. Its sample consists of 400 patients who applied to different health care providers last 6 months . According to findings of study, patients who prefer government hospitals think more positively about relations of patient-physician. Men evaluate their level of health literacy higher. As age increase, the level of health literacy decrease. In conclusion, training programmes and health policies should be focused and organized to improve health literacy

Anahtar Kelimeler:

Health Literacy, Health Services, Health Education, Doctor-Patient Relation

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler