Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 2
Görüntüleme 28
İndirme 15
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
The Impact Of Demographic Factors and Personality On The Entrepreneurial Intention: A Study On Students In Sport Sciences Departments
Yazar:  
Yıl:  
2012
Özet:

Günümüzde girişimcilik tüm ülkeler için desteklenmesi gereken bir olgu olarak görülmektedir. Bu bağlamda özellikle çalışma yaşamlarının başında olan üniversite öğrencilerinin, girişimci niyetler taşımaları da son derece önemlidir. Bu çalışmada, üniversitelerin spor bilimleri alanında öğrenim gören 185 öğrenciden anket yöntemiyle elde edilen veriler ışığında, demografik faktörlerin ve öğrencilerin kişilik özelliklerinin öğrencilerin girişimcilik niyetlerini nasıl etkilediği araştırılmıştır. Verilerin değerlendirilmesi, tek yönlü varyan analizi (ANOVA), korelâsyon ve regresyon analizleri ile yapılmıştır. Sonuç olarak, öğrencilerin yaş, cinsiyet, önceki iş deneyimi ve ailenin aylık gelirinin öğrencilerin girişimcilik niyetlerini farklılaştırdığı; kontrol odağı ve öz yeterlilik özelliklerinin ise girişimcilik niyetlerini etkilediği görülmüştür

Anahtar Kelimeler:

Girişimci, girişimcilik niyeti, kişilik, spor bilimleri, üniversite öğrencisi

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler