Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
42

İNDİRME
34

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
LİDERLERİN KARİZMATİK DAVRANIŞLARI ÇALIŞANLARIN İŞ PERFORMANSINI NASIL ETKİLER? ÇALIŞANLARIN İŞE TUTULMA DÜZEYLERİNİN ARACILIK ROLÜ

2019 - Metin OCAK - https://doi.org/10.29131/uiibd.543144

Özet:In this study, the mediating role of job engagement attitudes of employees is examined on the interaction between leaders’ charismatic behaviors and job performance. Mediation analyzes with traditional and modern approaches were conducted to the data obtained from 356 participants working in the public and private sectors. Results of both used mediation analyzes showed that job engagement has a partial mediating role in the relationship of leaders’ charismatic behaviors and employees’ job performance. In the light of these findings it is evaluated that leaders’ charismatic behaviors are important to improve employees’ job performance. Along this line job performance can be partially increased by positively devoloping job engagement attitudes of employees through leaders’ charismatic behaviors.

Anahtar Kelime:Charisma, Job Performance, Job Engagement, Mediating Role

Bu Yayına Atıf Yapanlar