Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 5
 Görüntüleme 13
 İndirme 3
Türki̇ye’de Kadin Hükümlüler: Kadin Hükümlüleri̇n Profi̇li̇ ve Suçluluğa Etki̇ Eden Olgularin Anali̇zi̇
2014
Yazar:  
Özet:

Bu araştırma, Türkiye’de kadın hükümlü profilini ortaya koymak ve kadın suçluluğu olgusunun boyutlarını analiz etmek amacıyla gerçekleştirilmiştir. Araştırma nicel ve nitel araştırma yöntemiyle yürütülmüş ve bu kapsamda Türkiye genelinde 6 kadın cezaevinde bulunan toplam 240 kadın hükümlü ile görüşmeler yoluyla nicel veriler toplanmıştır. Nitel veriler ise cezaevinden tahliye olmuş olan 5 eski kadın hükümlü, kadın cezaevinde çalışan 2 sosyal hizmet uzmanı, kadın suçluluğu alanında çalışmış olan 2 akademisyen olmak üzere toplam 9 kişi ile derinlemesine görüşmeler yapılarak toplanmıştır. Araştırma sonucunda kadın hükümlülerin genel karakteristikleri ile kadın suçluluğuna etki eden olgular ortaya konulmuştur.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler