Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
7

GÖRÜNTÜLEME
34

İNDİRME
29

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
AKADEMİK ORTAMLARDA PSİKOLOJİK ŞİDDET (MOBBİNG) VE YILMAZLIK

2014 - Ümre Kayacı -

Özet:The purpose of the present study is to investigate the relationship between mobbing and resilience of academicians. Study carried out with Phenomenologic Method design, data was collected using semi-structured interview form. Participants were 10 academicians. As a result of the research most of the participants insults, threats, stated that they were subjected to increasing the workload behavior. Once participants have been exposed to psychological violence; feel depressed, experienced frustration, stated that the fall of motivation. Participants strongly oppose to cope psychologically, alternative job search, remain silent. Participants they are exposed to a more psychological violence, according to exposure, psychological violence can overcome them stronger than the previous period, have stated that they feel resilient.

Anahtar Kelime:Mobbing, Resilience, Academicians

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.