Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI 15
GÖRÜNTÜLEME 33
İNDİRME 17
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Türki̇ye’ye Yöneli̇k Yabanci Sermaye Akimlarinin Haci̇m ve Kompozi̇syonundaki̇ Geli̇şmeler
Yazar:  
Yıl:  
2013
Özet:

Turkish economy has hosted high amounts of foreign capital, that has created significant macroeconomic effects, after completing financial liberalization in 1989. In this study, foreign capital towards Turkey have been evaluated in terms of volume and composition by analyzing data related to 1989-2011 period of Turkish economy. In conclusion, it has been observed that capital inflows to Turkey had the characters increasing the fragilities in the economy.

Anahtar Kelimeler:

Foreign Direct Investment, Portfolio Investment, Short-Term Capital Flows, Hot Money, Turkish Econom

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler