Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
3

GÖRÜNTÜLEME
44

İNDİRME
38

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
MESLEKİ ÖZENDİRİCİLERİN ÖRGÜTSEL BAĞLILIK DÜZEYLERİ İLE İLİŞKİSİ

2015 - Necmettin CİHANGİROĞLU,Yasin UZUNTARLA - https://doi.org/10.11611/JMER562

Özet:In this study, examining the relationship between nurses’ “traits and professional incentives” and “organizational commitment levels’’ was aimed. The study has been conducted from October to November 2011, on the nurses in three public hospitals in Ankara. Without sampling, 323 (65%) questionnaires returned from the 500 given out. Organizational Commitment Questionnaire Scale developed by Meyer and Allen (1991) to analyze the nurses organizational commitment level and Rewards and Promotion Scale developed by Miller (1967) to define their opinions about professional incentives were used. Having examining the factors effecting the nurses’ organizational commitments with the multivariate regression analysis; marital status, whether to have a managerial position, tenure and whether the hospital they work is an educational hospital don’t have a meaningful effect on nurses’ organizational commitments (p>0.05), and professional incentives have a meaningful effect on emotional commitment and normative commitment (p

Anahtar Kelime:Organisational Commitment, Professional Incentives, Nurses, Hospitals, The Health Sector.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.