Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
33

İNDİRME
24

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
KENTLERIN GELIŞIMINDE TERÖRÜN ETKILERININ DEĞERLENDIRILMESI

2019 - Vedat Yılmaz -

Özet:Bir kentin gelişimi ve refahı için öncelikle güvenli bir ortama ihtiyaç vardır. Bu güven ortamı topluma yansıyarak kentin her açıdan gelişimi sağlanacak ve güvenli bir kent oluşumu sonrası o kentteki ekonomik ve sosyal faaliyetler artacaktır. Günümüzde kentlerin gelişimine, dünyayı saran terör ve terörizm faaliyetleri engel olmaktadır. Bir kentin ekonomik, sosyal, kültürel birçok alanda gelişmesi için terör sorunlarının giderilmesi zorunludur. Terör veya terörizm şiddet faaliyetleri içererek toplumu bir travma ile etkisi altına almak ister. Terör örgütlerinin temelinde şiddet ve korku salma amacı yatmaktadır. Bu çalışmada; kentler ele alınarak, kent güvenliği, terör kavramları ve oluşturulan şiddet konusunun kente etkileri hakkında bilgiler verilmesinin yanında, Türkiye'de süregelen terör faaliyetlerinin kentleri ve kent yaşantısını nasıl değiştirdiği örneklerle ele alınarak, terörün getirdiği şiddetin kent yaşamına ve topluma etkileri hakkında bilgiler verilecektir.

Anahtar Kelime:Kent, Kent Güvenliği, Terör

Bu Yayına Atıf Yapanlar