Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
10

İNDİRME
8

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
MAKEDONYA CUMHURIYETI'NDE BARIŞ VE GÜVENLIK MESELELERI

2019 - Fatih DEMİRCİOĞLU - https://doi.org/10.33905/bseusbed.454602

Özet:Bu makale Makedonya Cumhuriyeti’nde barış ve güvenlik konularını tarihsel kurumsalcı yaklaşım ile incelemeyi amaçlamıştır. Örneklem olarak seçilen Makedonya Cumhuriyeti’nin barış ve güvenliğine dair tehdit içeren anlaşmazlık alanları ve barış ve güvenliğe katkıda bulunmak yoluyla istikrarı tesis eden mekanizmalar tarihsel kurumsalcı yöntemin kavramlar seti aracılığıyla anlamlandırılmaya çalışılmıştır. Çatışma alanları ve Makedonya Cumhuriyeti’nin kurumsal değişim ve dönüşümü üzerinde, mikro-seviye süreçlerin önemi ve politik aktörlerin davranışlarının kademeli değişimi şekillendirmedeki rolleri gibi hususların etkili olduğu sonucuna varılmıştır. Tarihsel kurumsalcı kavramlar setinin tikel olaylara uygulanmasıyla bu yaklaşımın Uluslararası İlişkiler Disiplini’nin olgunlaşmasına katkı yapabileceği gösterilmiştir.

Anahtar Kelime:Tarihsel Kurumsalcılık, Makedonya Cumhuriyeti, Barış ve Güvenlik

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.