Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
53

İNDİRME
38

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
SINIF ÖĞRETMENLERININ YENILENEN HAYAT BILGISI PROGRAMI HAKKINDAKI GÖRÜŞLERININ İNCELENMESI

2020 - Taner ALTUN,Tekin GÜLER -

Özet:Change is the whole of changes in a time frame and is an inevitable part of life. It may be forward-looking or backward when there is no direction of change. As in all areas of life, change in education is inevitable. One of those who have changed as in every field of life is the Life Science Teaching Program. The aim of this study is to determine the opinions of the classroom teachers about the Life Science Curriculum that was changed in 2017. The study was carried out as a case study which is one of the qualitative research methods. Snowball sampling method was used in the study. The study was conducted with 38 teachers. The semi-structured interview form developed by the researcher was used to collect data. The data were analyzed by content analysis. At the end of the study, it is stated by the teachers that the examples in the textbook prepared in the framework of the program are not similar to daily life, and some of the achievements in the program are abstract, and these gains are difficult to transfer to real life. Furthermore, it was stated that this renewed program was not designed for the children of the village and the suggestions were given by the teachers regarding the content of the program. Some suggestions were made according to the results of the research.

Anahtar Kelime:Primary school, curriculum, life science

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.