Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
26

İNDİRME
22

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
GAZETELERDE MEME SAĞLIĞI ILE İLGILI HABERLERIN İNCELENMESI

2007 - Esma ÖZŞAKER, Arzu Özcan İLÇE, Yelda Candan DÖNMEZ, Alev DIRAMALI - https://doi.org/10.21560/spcd.57510

Özet:One of the sources for health information in thecommunity is the written press. The daily newspapers, one of the tools of masscommunication media, are the most important sourcefor informing the public about health subject. The purpose of this research, which was plannedfor obtaining the foremost information on the subjectof news about breast cancer in newspapers, was toestablish the topics and sources for news aboutbreast cancer, to evaluate the content of news from ascientific viewpoint, and to examine the benefits forthe public. Newspapers that had the highest net sales andwere available online in 2004 and had news aboutbreast health were included in the research. At the conclusion of the research 166 news itemswere examined, 43.4% were in the newspaper’shealth corner, 32.5% of the news articles aboutbreast health in the newspapers were written bycorrespondents or agents, 30.7% were fromspecialist physicians, 47.6% of the news aboutbreast health was appropriate information, and79.5% had the quality of informing the public.The results of the research were that sufficientspace had not been devoted to breast health in themass communication print media, and that very littlenews was reported by health care personnel.

Anahtar Kelime:breast health, news, newspaper

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.