Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
2

GÖRÜNTÜLEME
31

İNDİRME
34

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
SOUL OF ENTREPRENEURSHIP, ENTREPRENEURSHIP EDUCATION?

2016 - Gamze Yıldız Erduran,Fatma Lorcu -

Özet:In the last twenty years, entrepreneurship education has developed greatly in developed countries and it is quite effective in terms of entrepreneurial intention. This study aims to find out to what extent entrepreneurial education affects the entrepreneurial intentions of students at Trakya University. Entrepreneurial education has recently been added to the program at Trakya University, and positive results from this study will help to show the effectiveness of these courses. The study found that students who have been in receipt of an entrepreneurial education have deeper entrepreneurial intentions to take action when compared with students who were not in receipt of an entrepreneurial education. Besides, it was found that the percentage of those who are unclear as to whether to establish their own business or not, in terms of all the students who took an entrepreneurship course and those who did not, is rather high; besides, 23% of the students think that entrepreneurship can be learned.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.