Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
53

İNDİRME
2

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
DIŞ ETI HIPERTROFISI ILE GIDEN BIR PREKÜRSÖR T HÜCRELI AKUT LENFOBLASTIK LÖSEMI OLGUSU

2008 - Chennagiri Srinivasamurthy PREMALATA, Davanam Satyanarayana MADHUMATHI, Visweswraiah lakshmıdevı, Rudramurthy PRADEEP, Lingappa APPAJI, Geetashree MUKHERJEE -

Özet:a B hücre öncüllerinin malin transformasyonu sonucu oluşan akut lenfoblastik lösemi/lenfoma pediatrik onkolojinin en sık rastlanılan hastalığıdır. Prekürsör T hücreli akut lenfoblastik lösemi/lenfoma sıklıkla adölesan çağda görülür; olguların yarısından çoğunda mediastinal kütle ve buna eşlik eden kemik iliği, gonad ve merkezi sinir sistemi tutulumu mevcuttur. Bu yazıda, 10 yaşında bir erkek çocukta dişeti hipertrofisi, üst çene kemiği ve damak tutulumu ile ortaya çıkan nadir bir öncül T hücreli akut lenfoblastik lösemi/lenfoma olgusu sunulmaktadır. Olgu vasıtasıyla bu malinitenin klinik bulguları, histopatolojik ve immünolojik özellikleri ve ayırıcı tanısı tartışılmıştır

Bu Yayına Atıf Yapanlar