Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
63

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
BILIYER ASKARIAZISE BAĞLI TIKANMA IKTERI VE AKUT PANKREATIT

2001 - Galip ERSÖZ, Şebnem ÜSTÜN, Hande DAĞCI -

Özet:tinal askariyaz ülkemizde en sık rastlanan paraziter hastalık olmasına karşın ekstraintestinal askariyaz olguları hakkında çok az çalışma bildirilmiştir. Ascaris lumbricoides'in biliyer sisteme ve pankreatik kanala geçişi sonucu tıkanma sarılığı, kolanjit ve akut pankreatit gibi komplikasyonlar ülkemizde nadir görülmektedir. Bu makalede ekstrahepatik safra yollarında yerleşen askaris'in neden olduğu tıkanma sarılığı, akut kolanjit ve akut pankreatit atağı ile gelen bir hasta sunulmuştur. Klinik özellikleri tanı ve tedavisi tartışılmıştır.

Bu Yayına Atıf Yapanlar