Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME 31
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Nazal Septumdan Kaynaklanan Bir Pleomorfik Adenoma Olgusu
Dergi:  
JAREM
Yazar:  
Yıl:  
2015
Özet:

orfik adenoma tükrük bezinden kaynaklanan, mikst ve genellikle benign bir tümördür. Tükrük bezi tümörlerinin en sık görülen tipidir ve en çok parotis bezinde ortaya çıkar. Pleomorfik adenoma büyük tükrük bezlerinde görülmesine rağmen vücudun diğer yerlerinde de görülen olgular bildirilmiştir. Nazal kavite ve paranazal sinüsler de az da olsa olgu bildirimleri mevcuttur. Biz nazal kavitede nazal septumdan kaynaklanan 74  yaşında pleomorfik adenomalı bir hastayı olgu olarak sunduk. Nazal kavitelerde tek taraflı düzenli sınırlara sahip kitlelerde çok nadir olmasına rağmen pleomorfik adenoma da ayırıcı tanılar içinde düşünülmelidir.

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler